Ramon Ferré i Solé

PSC

Alcalde

Retribució anual bruta: 49.209 €

Nascut el 17 de març de 1975, a Calafell. 
Arquitecte i pare de 2 filles. 
Vinculat a l’esport, jugador dels veterans d’hoquei del C.P. Calafell.

Va estudiar al Col·legi Santa Creu i a l’Institut Camí de Mar.
Llicenciat en Arquitectura (2000) per l’ETSAB (UPC). 
Va ser vocal i membre fundador del col·lectiu Estudiants pel Patrimoni, en el període 1998-2000.

Diputat Provincial de la Diputació de Tarragona, des del juliol de 2019 fins l'actualitat.

Alcalde de l'Ajuntament de Calafell, des de juny del 2015 fins l’actualitat. Membre del Consell d'alcaldes i de la Permanent del Consell d'Alcaldes del Consell Comarcal del Baix Penedès, des del 2015 fins l'actualitat.

Regidor a l’Ajuntament de Calafell pel PSC des del 3 de juliol de 1999 fins l’actualitat. Regidor de govern des de juliol de 1999 fins el 14 de desembre de 2001, des de febrer de 2003 fins el juny de 2003 i des de juny de 2007 fins juny de 2011. La resta d’anys, regidor del Grup Municipal del PSC a l’oposició.

Regidor delegat de l’Àrea de Projecte de Ciutat (1999-2001) i Regidor d’Urbanisme i Obres. Regidor d’Urbanisme i Medi Ambient des del 18 de febrer del 2003 fins les eleccions municipals del maig del 2003.

Representant de l’Ajuntament en el Consell d’Administració de l’empresa mixta per a la remodelació, gestió i explotació del Port de Segur de Calafell (1999-2001).

Portaveu del Grup Municipal del PSC a l’Ajuntament de Calafell des del 2000 fins el 14 de desembre del 2001 i des del 2007 fins el juny del 2015.

Regidor responsable de la Redacció del nou POUM de Calafell.

Conseller Comarcal del Baix Penedès des del 31 d’agost de 1999 fins el juny del 2003 i del juny del 2011 fins el juny del 2015. Portaveu del grup comarcal del PSC des de gener del 2012 fins el juny del 2015. Membre de l'executiva comarcal del PSC, de la qual n'és portaveu i responsable de xarxes socials.

Membre del Consell Rector de l’Organisme Autònom Municipal Fundació Castell de Calafell des del 12 de gener del 2007 fins juny del 2011.

Agenda institucional

01/09/2020
9.30h a 11h - Reunió de comunicació.
11h a 15h - Reunió de coordinació.

02/09/2020
10h a 15h - Reunions de veïns.
12h a 15h - Reunió amb Regidors.

03/09/2020
10h a 12h - Reunió de coordinació.
12h a 15h - Reunió Conselleria de Salut.

04/09/2020
10h a 15h - Reunió d'organització.

07/09/2020
9.30h a 13h - Reunió Grup Municipal.
13h a 15h - Junta de Govern Local.

08/09/2020
10h a 12h - Reunió de comunicació.
12h a 15h - Reunió amb regidors.

09/09/2020
10h a 15h - Reunions de veïns.

10/09/2020
10h a 15h - Reunió de coordinació.

11/09/2020
9h a 12h - Actes Diada Nacional de Catalunya.

14/09/2020
9.30h a 13h - Comissions Informatives.
13h a 15h - Junta de Govern Local.

15/09/2020
9h a 12h - Comissions Informatives Diputació de Tarragona.
12h a 15h - Reunió amb regidors.

16/09/2020
10h a 15h - Reunions amb veïns.

17/09/2020
9.30h a 10h - Alcalde a la ràdio.
10h a 12h - Reunió de coordinació.
12h a 15h - Reunió Director General d'Infraestructures de Mobilitat.

18/09/2020
10h a 15h - Reunió de coordinació.

21/09/2020
9.30h a 13h - Reunió Grup Municipal.
13h a 15h - Junta de Govern Local.

22/09/2020
10h a 12h - Reunió de comunicació.
12h a 15h - Reunió amb regidors.

23/09/2020
10h a 15h - Reunions amb veïns.

24/09/2020
9.30h a 10h - Alcalde a la ràdio.
10h a 15h - Reunió de coordinació.

25/09/2020
10h a 15h - Ple Diputació de Tarragona.

28/09/2020
9h a 9.30h - Consell Administració CEMSSA.
9.30h a 13h - Reunió Grup Municipal.
13h a 15h - Junta de Govern Local.

29/09/2020
10h a 12h - Reunió de comunicació.
12h a 15h - Reunió amb regidors.

30/09/2020
10h a 15h - Reunions amb veïns.

Més informació

Declaració complementària (PDF, 26.52 KB)

NOTA: L'Ajuntament de Calafell informa que les dades publicades són les que els regidors i les regidores, sota la seva exclusiva responsabilitat, han facilitat a la Corporació.